72. Tavaszi aukció
Vörös Géza női portré
105

Vörös Géza (1897-1957)

Fiatal nő korall nyakdísszel, 1930

Olaj, vászon, 33,5 x 25 cm
Jelezve balra lent: Vörös Géza.
Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 4 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA:
– Szinyei Merse Pál Társaság V. Tavaszi Szalon, Nemzeti Szalon, Budapest, 1930. május, kat.: 140. (Fej)
– Vörös Géza festőművész kiállítása. Alkotás Művészház, Budapest, 1944. március 5–15., kat.: 9. (Fej korall nyakdísszel)

REPRODUKÁLVA:
– Képzőművészet, 1930. június, 4/31, 149. o.