74. Téli aukció
Márffy Ödön freskóterv
168

Márffy Ödön (1878-1959)

Gyümölcsszedők (Almaszüret; Freskóterv), 1949

Akvarell, gouache, papír vászonon, 176 x 153,5 cm
Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
Becsérték: 7 000 000 - 10 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ a Főváros megrendelése a művésztől, Márffy Ödönné hagyatékából, majd László Károly gyűjteményében

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: P I/I/A.

KIÁLLÍTVA:
¦ Márffy Ödön festőművész freskóterveinek kiállítása. Fővárosi Népművelési Központ, Budapest, 1949. április 30. – május 15.
¦ Márffy Ödön festőművész kiállítása. Vigadó Galéria, Budapest, 1984. február 9. – március 8. (kat. sz. n. Almaszüret)
¦ Márffy Ödön emlékkiállítás. Szekszárd, Művészetek Háza, 1985. július 9. – szeptember 22. (kat. sz. n. Almaszüret)
¦ Márffy Ödön emlékkiállítás. Hevesi Sándor Művelődési Központ, Nagykanizsa, 1985. október 4. – november 10. (kat. sz. n. Almaszüret)
¦ Márffy Ödön festőművész gyűjteményes kiállítása. Művelődési és sportház, Szombathely, 1993. március 19. – április 7. (kat. 20.)

FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA:
¦ Márffy Ödön festőművész kiállítása a művész hagyatékából, Városi Galéria, Nyíregyháza, (kat. n.)

REPRODUKÁLVA:
¦ Szabad Művészet, 1949/6, 259.o. (Gyümölcsszedők, freskóterv)
¦ Zolnay László: Márffy, Corvina Kiadó, Budapest, 1966, (46. ff. kép)
¦ Rockenbauer [Zoltán]: Márffy [Ödön], Életműkatalógus, Makláry Artworks Kft. kiadása, Budapest-Paris, 2006, 411.o.
¦ Rockenbauer Zoltán: Márffy Ödön, Kossuth Kiadó, Budapest, 2015, (57. színes kép)