9. HÁBORÚ UTÁNI ÉS KORTÁRS MŰVEK AUKCIÓJA
Lossonczy Tamás (1904-2009) Hajnali látomás (Lehetőségek végtelenje), 1969
82

Lossonczy Tamás (1904-2009)

Hajnali látomás (Lehetőségek végtelenje), 1969

Olaj, vászon, 120 x 75 cm
Jelezve balra fent: Lossonczy Tamás 1969
Jelezve hátoldalon: Lossonczy Tamás 1969
Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft
Becsérték: 2 400 000 - 3 600 000 Ft

Életműjegyzék-szám: MK 191

  • egykor Christine Hoffmann gyűjteményében

  • Lossonczy Ibolya szobrászművész és Lossonczy Tamás festőművész kiállítása. Miskolci Galéria, Miskolc, 1989. április 10. – május 7. (kat. 20.)
  • Háború utáni non-figuratív és absztrakt művészet egy külföldi magángyűjteményben. Virág Judit Galéria, Budapest, 2019. május 24. – június 20.

  • Pataki Gábor: Lossonczy Tamás. Új Művészet Könyvek 8., Budapest, 1995, o. n.