63. aukció
Márffy Ödön (1878-1959) Halászok (Kikötőben, Folyóparton), 1941
76

Márffy Ödön (1878-1959)

Halászok (Kikötőben, Folyóparton), 1941

Olaj, vászon, 128x89 cm
Jelezve balra lent: Márffy Ödön; Vakrámán autográf ¦ Autograph on the stretcher: Márffy Ödön Halászok olaj (töredékes)
Kikiáltási ár: 8 000 000 Ft
Becsérték: 13 000 000 - 16 000 000 Ft

Oeuvre jegyzék ¦ Oeuvre-catalogue number: 4.6.2.4.

¦ I n.: Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest–Párizs, 2006.

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ Süli Ferenc tulajdona (1958)

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ KUT Képzőművészek Uj Társasága kiállítása.

N emzeti Szalon, Budapest, 1941. november 30. – december 14., katalógus: 115.

¦ A szociáldemokrata párt képzőművészeinek társasága és meghívott művészek kiállítása.

Mű- és Régiségkereskedelmi Vállalat, Budapest, 1945. október 13–28., katalógus: 58.

¦ Márffy Ödön gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1946. november, katalógus: 46.

¦ Márffy Ödön festőművész gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1958., katalógus: 86.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Képes Krónika, 1941. december 4.

¦ Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest–Párizs, 2006., 355.

¦ Kopócsy Anna: Képzőművészek Új Társasága (1924-1950). Corvina Kiadó, Budapest, 2015., 118. kép