75. tavaszi aukció
Gábor Jenő, Párizs, utcabál, július 14., francia ünnep
38

Gábor Jenő (1893-1968)

Július 14. Párizsban, (Párizsi utcabál), 1926

Olaj, vászon, 100,5 x 87,5 cm
Jelezve jobbra lent: Gábor J. 1926
Kikiáltási ár: 36 000 000 Ft
Becsérték: 50 000 000 - 80 000 000 Ft

„Du. ablakunk alatt már kezdődött a muri. A járdán, úttesten asztalok a bár körül. Zenekar jópofa kiabáló zenészekkel. Nagydob, szaxofon, fuvola, kürt, hegedű.” (Részlet Gábor Jenő: A párisi út (1926) című naplójából)