14. Háború utáni és kortárs művek aukciója
Konok Tamás, architektúra, ritmus, vonalak
59

Konok Tamás (1930-2020)

Kék márvány, 2009

Akril, vászon, 80 x 120 cm
Jelezve hátoldalon: Konok 2009/35 Kék Márvány
Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft
Becsérték: 3 600 000 - 4 800 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 2009/35

REPRODUKÁLVA:
A művész honlapján

„Munkáimban a rajz alapvető lehetőségeire támaszkodtam. Ebben a periódusban indult meg a vonalak ösztönösen épített vékonytestű architektúrája. E sorozat első darabjai lezárt egységet képeztek. A végtelen térre még nem utaltak, ezzel ellentétben ennek a periódusnak későbbi szakaszát az életimpulzus, a ritmus, a zenei elemek dinamikája határozza meg. (…) A vonal minősége, csupán a technikából következően is, különböző lehet. Természetesen vannak segédeszközök, amelyeket az ember használ, azonban a vonal festése nálam nem merev kihúzásból áll. Kis pontokból vagy apró vonalakból pulzáló vonulatokat készítek. Ez adja az elfutó vonalak lendületét a nagy felületeken.” Beke László: Beszélgetés Konok Tamással. In: Konok. Balassi Kiadó, Budapest, 2001. 39. oldal