Időzített online grafikai aukció
Kondor Béla, két fej, arany háttér, játékrepülő
46

Kondor Béla (1931-1972)

Két fej (Modell-eresztés), 1958

Olaj, farost, 34,5 x 44,5 cm
Jelezve jobbra fent: Kondor
Hátoldalon: 58/22
Kikiáltási ár: 38 000 000 Ft
Becsérték: 60 000 000 - 90 000 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 58/22

PROVENIENCIA:
¦ egykor Lux Elvira tulajdonában

KIÁLLÍTVA:
¦ Kondor Béla kiállítása. Fényes Adolf Terem, Budapest, 1960. március 25. – április 17.
¦ Kondor Béla kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1965. augusztus-szeptember, 14. tétel

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Bolgár Kálmán és Nagy T. Katalin: Kondor Béla (1931-1972). Oeuvre-katalógus. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1984. 64. oldal

REPRODUKÁLVA:
¦ Nagy László: Kondor Béla kiállítása. In: Népművelés, 1965/10. hátoldal (Modell-eresztés címmel)
¦ Székely András: A Kondor-mű. In: Új Tükör, 1984. április 8., 25.

„Formailag a Két fej (1958) két önálló és jellegzetesen kondori képtípust reprezentál, melyben a művész magabiztosan ötvözi forma-, eszköz és szimbólumtárának néhány, az életmű egészét tekintve, kulcsfontosságúvá váló elemét a különféle művészeti hagyományokkal. Az aranyháttér és a többi felhasznált szín (vörös, kék, sárga), a figurák maszkszerű arca és merevsége a középkori ikonok világát idézik. Míg a képforma és az alakok pozíciója (egymással szemben, egymás felé fordulnak) inkább a reneszánsz kori házasság- és barátságportrék ismeretére utalnak.” (Részlet a tanulmányból)