Czigány Dezső (1883-1938)
Kettős női akt (Kettős akt, Fürdőzők), 1920 körül
Kiállítva ¦ Exhibited:
¦ Tiszteletadás Czigány Dezsőnek. Czigány Dezső magángyűjteményben lévő képeinek kiállítása. Hazafias Népfront VI. ker. Bizottsága Klubja, Budapest, 1976. május 28.– június 19. (kat. sz. n.)
¦ Dévényi Iván műgyűjteménye. Múzeumi Képtár, Győr, 1977. (kat. sz. n.)
Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:
¦ Az esztergomi Dévényi Gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983. (katalógus: 65.)
¦ 20. századi magyar művészet Dévényi Iván gyűjteményéből. Kassák Emlékmúzeum és Archívum, Budapest, 1993. október 9. – december 5. (katalógus: 36.)
Feltehetően kiállítva ¦ Presumably exhibited:
¦ A “Helikon” IV. kiállítása. Budapest, 1922. május (katalógus: 13. vagy 19.)
Reprodukálva ¦ Reproduced:
¦ Rum Attila: Czigány Dezső. Magánkiadás, Budapest, 2004. (123. kép)
¦ A Dévényi Gyűjtemény, Szerk. Virág Judit – Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006. 15.