62. aukció
Czigány Dezső (1883-1938) Kettős női akt (Kettős akt, Fürdőzők), 1920 körül
171

Czigány Dezső (1883-1938)

Kettős női akt (Kettős akt, Fürdőzők), 1920 körül

Olaj, vászon, 54,5x37 cm
Jelezve jobbra lent: Czigány
Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 3 000 000 Ft

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Tiszteletadás Czigány Dezsőnek. Czigány Dezső magángyűjteményben lévő képeinek kiállítása. Hazafias Népfront VI. ker. Bizottsága Klubja, Budapest, 1976. május 28.– június 19. (kat. sz. n.)

¦ Dévényi Iván műgyűjteménye. Múzeumi Képtár, Győr, 1977. (kat. sz. n.)

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Az esztergomi Dévényi Gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983. (katalógus: 65.)

¦ 20. századi magyar művészet Dévényi Iván gyűjteményéből. Kassák Emlékmúzeum és Archívum, Budapest, 1993. október 9. – december 5. (katalógus: 36.)

Feltehetően kiállítva ¦ Presumably exhibited:

¦ A “Helikon” IV. kiállítása. Budapest, 1922. május (katalógus: 13. vagy 19.)

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Rum Attila: Czigány Dezső. Magánkiadás, Budapest, 2004. (123. kép)

¦ A Dévényi Gyűjtemény, Szerk. Virág Judit – Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006. 15.