Mattis Teutsch János kiállítása, 2021
Mattis Teutsch János (1884-1960) Lelki virág (Kompozíció), 1923 körül
50

Mattis Teutsch János (1884-1960)

Lelki virág (Kompozíció), 1923 körül

Olaj, karton, 45,5x39 cm
Jelezve jobbra lent: MT

Kiállítva: Standing in the Tempest. Painters of the Hungarian Avant-Garde 1908–1930. Szerk. Stephen A. Mansbach. Kiáll. kat. Santa Barbara: Santa Barbara Museum of Art, 1991., kat. sz. 97.; Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter. Szerk. Bajkay Éva – Jurecskó László – Kishonthy Zsolt. Kiáll. kat. Budapest: Magyar Nemzeti Galéria – München: Haus der Kunst, MissionArt Galéria, 2001., kat. sz. F113.