72. Tavaszi aukció
Mattis Teutsch János expresszionizmus
79

Mattis Teutsch János (1884-1960)

Lelki virág (Kompozíció), 1923 körül

Olaj, karton, 34 x 24,5 cm
Jelezve balra lent: MT
Kikiáltási ár: 8 000 000 Ft
Becsérték: 12 000 000 - 16 000 000 Ft

REPRODUKÁLVA:
– Szeredi Merse Pál: Mattis Teutsch János – Remekművek Éber Miklós gyűjteményéből. Virág Judit Galéria, Budapest, 2020, 47. oldal

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
– Mattis-Teutsch und der Blaue Reiter. Haus der Kunst, München, June 7 – August 10, 2001. kat F 107.

137

Lámpa, 1926

Kikiáltási ár: 750 000 Ft
138

Dísztál, 1901

Kikiáltási ár: 340 000 Ft