72. Tavaszi aukció
Mattis Teutsch János modernizmus tájkép
179

Mattis Teutsch János (1884-1960)

Tájkép úttal, 1910-1915 között

Akvarell, papír, 27 x 37 cm
Jelezve balra lent: MT
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 5 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
– Seelenblumen: János Mattis Teutsch. Collegium Hungaricum, Wien, 2002. október 10–30., kat.: 1.
– Seelenblumen: János Mattis Teutsch. Botschaft der Republik Ungarn, Berlin, 2002. november 11. – 2003. január 10., kat.: 1.
– Seelenblumen: János Mattis Teutsch. Kulturinstitut der Republik Ungarn, Stuttgart, 2003. január 22. – március 7., kat.: 1.
– János Mattis Teutsch and the Hungarian Avant-Garde. Louis Stern Fine Arts, West Hollywood, 2002. április 20. – július 20. kat.: 3.
– Soulflowers. János Mattis Teutsch 1884–1960. Mall Galeries, London, 2004. július 16. – augusztus 16. kat.: 2.

137

Lámpa, 1926

Kikiáltási ár: 750 000 Ft
138

Dísztál, 1901

Kikiáltási ár: 340 000 Ft