5. aukció
Widman Walter (1891-1965) Mandolinos lány, 1930
104

Widman Walter (1891-1965)

Mandolinos lány, 1930

Olaj, vászon, 82,5x63,5 cm
Jelezve jobbra fent: W. Widman 30.
Kikiáltási ár: 500 000 Ft

1910-ben Ferenczy Károly növendéke volt Nagybányán, majd Olaszországban folytatta tanulmányait. 1920-ban Berlinben dolgozott, ahol Perlrott expresszionizmusa volt nagy hatással festészetére. 1926-tól kezdve haláláig rendszeresen vett részt egyéni és csoportkiállításokon Budapesten, Kolozsvárott, Aradon és Brassóban.

M.G.