74. Téli aukció
Czóbel Béla női portré
119

Czóbel Béla (1883-1976)

Nő fehér fátyollal, 1939

Olaj, vászon, 61 x 38,5 cm
Jelezve jobbra lent: Czobel
Kikiáltási ár: 3 200 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 7 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor a Petit Palais Musée Moderne Genève tulajdonában
¦ Oscar Ghez (Genf) gyűjteménye

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Czóbel Béla festőművész kiállítása. Műcsarnok, Budapest, 1971. április 3-25. (kat.: 129.)
¦ Béla Czobel. Genève, Musée Petit Palais, Musée d’Art Moderne, 1988, (kat. sz. n)
¦ Czigány Dezső és Czóbel Béla festőművészek emlékkiállítása. László Galéria, Budapest, 2002. május 31. – június 28. (kat. sz. n.)