Mattis Teutsch János kiállítása, 2021
Mattis Teutsch János (1884-1960) Női alak, 1928-1932 körül
73

Mattis Teutsch János (1884-1960)

Női alak, 1928-1932 körül

Fekete lakk, fa, Magasság/Height: 38 cm
Jelezve balra lent: MT

Kiállítva: Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter. Szerk. Bajkay Éva – Jurecskó László – Kishonthy Zsolt. Kiáll. kat. Budapest: Magyar Nemzeti Galéria – München: Haus der Kunst, MissionArt Galéria, 2001., kat. sz. Sz36.

Reprodukálva: Szabó Júlia: Máttis Teutsch János. Budapest: Corvina, 1983., 65. kép

Proveniencia: Kelemen Dezső gyűjteménye (Arad)