54. aukció
Márffy Ödön (1878-1959) Olasz tengerpart
114

Márffy Ödön (1878-1959)

Olasz tengerpart

Olaj, vászon, 66,5x82,5 cm
Jelezve jobbra lent: Márffy Ödön
Kikiáltási ár: 6 500 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

„Pompás fényvariációkban tündökölnek tengerparti képei. A motívumokhatározottan összemosottak, a színek nem a természeti valóság, hanem a képzelet, a bánat, a nyugalom és a vágy színei. Tengerkék ésindigókék, gyöngyszürkék