61. aukció
Patkó Károly portré
97

Patkó Károly (1895-1941)

Önarckép szalmakalapban, 1928; Jolanda, 1923; Aktok, 1922

Rézkarc, papír, 10,5x9 cm; 13,5x10 cm; 15,5x12 cm
Jelezve jobbra lent paszpartún: Patkó 28; Jelezve jobbra lent paszpartún: Patkó Károly 23. Jelezve balra lent: IX. 3.; Jelezve jobbra lent dúcon: Patkó Jelezve jobbra fent: Patkó 922
Kikiáltási ár: 60 000 Ft
Becsérték: 100 000 - 200 000 Ft

¦ egykor Rudolf Palmer (Patkó Károly testvére)

¦ majd Reinhold Hofstätter (Bécs) gyűjteményében

Kiállítva :

¦ Karl Patko. Wiener Konzerthaus, B écs, 1950. február 25. – március 23. katalógus: 11. (Selbstporträt mit Strohhut)

Kiállítva és reprodukálva :

¦ Paintings, drawings and etchings by Charles Patko. Foyles Art Gallery, London, 1957. november 27. – december 28. katalógus: 42. vagy 43. (Self-portrait). Reprodukálva a katalógus címlapján

Patkó Károly (1895-1941)

Jolanda, 1923

Rézkarc, papír, 13,5×10 cm

Jelezve jobbra lent paszpartún: Patkó Károly 23.

Jelezve balra lent: IX. 3.

Patkó Károly (1895-1941)

Aktok, 1922

Rézkarc, papír, 15,5×12 cm

Jelezve jobbra lent dúcon: Patkó

Jelezve jobbra fent: Patkó 922