69. Tavaszi Aukció
Márffy Ödön (1878-1959) Önarckép vörös köntösben, 1930 körül
127

Márffy Ödön (1878-1959)

Önarckép vörös köntösben, 1930 körül

Olaj, vászon, 100 x 65,5 cm
Jelezve balra fent: Márffy Ödön
Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
Becsérték: 2 400 000 - 4 000 000 Ft

Életműjegyzék-szám: 2.1.5.9.

  • In: Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest-Párizs, 2006

  • egykor Dévényi Iván gyűjteményében

  • Dévényi Iván Gyűjtemény. Győr, Múzeumi Képtár, 1977, kat. szám nélkül
  • Az esztergomi Dévényi-gyűjtemény kiállítása. Esztergom, Balassa Bálint Múzeum, 1983, kat. 153.
  • 20. századi magyar művészet Dévényi Iván gyűjteményéből. Budapest, Kassák Emlékmúzeum és Archívum, 1993. október 9. – december 5., kat. 67.
  • Márffy magángyűjteményekben. Budapest, Polgár Galéria, 1998, kat. 40.
  • Fej-Fej mellett. Kieselbach Galéria, Budapest, 2002. június 4-11., kat. sz. nélkül
  • A Dévényi gyűjtemény. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006, kat. 24.

Kiállítva és reprodukálva: