74. Téli aukció
Czigány Dezső Párizs, utcakép, nagyváros, modernizmus
177

Czigány Dezső (1883-1938)

Párizsi utcarészlet, 1925

Olaj, vászon, kartonon, 47 x 39,5 cm
Jelezve jobbra lent: Czigány
Kikiáltási ár: 7 000 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA:
¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái. Válogatás magyar magángyűjteményekből II. Mű-terem Galéria, Budapest, 2005, 69.o. kat.: 29.

REPRODUKÁLVA:
¦ Rum Attila: Czigány Dezső. Magánkiadás, Budapest, 2004, (149. kép)
¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái 1920–1984. Válogatás magyar magángyűjteményekből II., Mű-Terem Galéria, Budapest, 2005, 68-69.o.