74. Téli aukció
Czigány Dezső csendélet, körték
106

Czigány Dezső (1883-1938)

Csendélet, 1912 körül

Olaj, vászon, 48 x 39 cm
Jelezve jobbra lent: Czigány
Kikiáltási ár: 10 000 000 Ft
Becsérték: 16 000 000 - 22 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Dr. Déri Pál kriminológus gyűjteményében

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái – Válogatás magyar magángyűjteményekből I. 1853–1919. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2004. október 16. – november 13., 271. (kat.: 113.)

REPRODUKÁLVA:
¦ Rum Attila: Czigány Dezső. Budapest, magánkiadás, 2004, (93. kép)