58. aukció
Rippl-Rónai József (1861-1927) Pihenő Fenella, (Fenella a díványon), 1911
63

Rippl-Rónai József (1861-1927)

Pihenő Fenella, (Fenella a díványon), 1911

Olaj, papírlemez, 67x96 cm
Jelezve jobbra lent: Rónai
Kikiáltási ár: 60 000 000 Ft
Becsérték: 80 000 000 - 120 000 000 Ft

Oeuvre jegyzék MK CSC – I-36/2652.

¦ In.: Genthon István: Rippl-Rónai József műveinek jegyzéke. (kézirat) MTA Művészettörténeti Kutatóintézet, Adattár

Aukcionálva:

¦ Rippl-Rónai József művészi hagyatékának aukciója. Postatakarékpénztár Árverési Csarnok, 1934. 40. tétel

¦ 106. árverés, Postatakarékpénztár Árverési Csarnok, 1943. 637. tétel

¦ Rippl-Rónai József emlékkiállítása. Ernst Múzeum, Bp., 1928. december, kat.: 188.

¦ Hamburg és Lipcse feltehetőleg 1920 előtt

¦ A Ház, 1910. 1-2 szám, 252.

Kiállítva és reprodukálva :

¦ Rippl-Rónai József retrospektív kiállítása. Budapest, Művészház, 1911. katalógus: VI. terem, 13. tétel

14

Balzac

Kikiáltási ár: 280 000 Ft
40

Kislány babával

Kikiáltási ár: 4 600 000 Ft
175

Kaposvári kertem

Kikiáltási ár: 10 000 000 Ft