75. tavaszi aukció
Gulácsy Lajos, életkép, ősz
66

Gulácsy Lajos (1882-1932)

Régi kert (A régi kert ősszel), 1909

Olaj, karton, 41,5 x 35 cm
Jelezve jobbra lent: Gulácsy
Jelezve hátoldalon: Gulácsy L Régi kert 1. olaj f eladó
Kikiáltási ár: 12 000 000 Ft
Becsérték: 16 000 000 - 18 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Dr. Hauser Emma,
¦ majd Triznya József gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
¦ M.I.É.N.K. (Magyar Impresszionisták és Naturalisták Köre) III-ik kiállítás. Nemzeti Szalon, Budapest, 1910. január 12. – február 20., kat.: 11. (Régi kert, olajfestmény, eladó)

FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA:
¦ Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, Tavaszi Kiállítás. Műcsarnok, Budapest, 1909. kat.: 213. (A régi kert ősszel, olajf. eladó)
¦ Gulácsy Lajos gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1922. szeptember, katalóguson kívül (Dr. Hauser [Emma] Bp. VI. Lovag utca 20. tulajdona)