62. aukció
Szobotka Imre (1890-1961) Szentendrei kapu (Szentendrei utca), 1934
139

Szobotka Imre (1890-1961)

Szentendrei kapu (Szentendrei utca), 1934

Olaj, vászon, 90x70,5 cm
Jelezve jobbra lent: Szobotka
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 4 000 000 Ft

Aukcionálva ¦ Auctioned:

¦ BÁV 53. árverés, 252. tétel

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ korábban Vermes István gyűjteményében (1971)

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Szobotka Imre (1890-1961) emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1971. augusztus–szeptember, katalógus: 65.

Feltehetőleg kiállítva ¦ Presumably exhibited:

¦ A K.U.T. Képzőművészek Új Társasága kiállítása. Nemzeti Szalon, Budapest, 1934. december 1–17., katalógus: 119. vagy 120. (Ut, vagy Ucca címmel)