74. Téli aukció
Iványi Grünwald Béla Nagybánya, fauvizmus
24

Iványi Grünwald Béla (1867-1940)

Színpompás Nagybánya (Nagybányai táj), 1908

Olaj, vászon, 90,5 x 100 cm
Kikiáltási ár: 14 000 000 Ft
Becsérték: 26 000 000 - 36 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Best of Mű-Terem, Válogatás az elmúlt 10 év kiemelkedő alkotásaiból. Virág Judit Galéria, Budapest, 2007. április 14–28., 73.o.
¦ Párizs–Nagybánya 1904–1914. Virág Judit Galéria, Budapest, 2018. október 26. – november 18., 93.o.

REPRODUKÁLVA:
¦ Szabó László: Iványi-Grünwald. Corvina, Budapest, 2007, (27. kép)
¦ Szabó László: Iványi-Grünwald Béla. Kossuth Kiadó, Budapest, 2010, (27. kép)
¦ Várvédő Zsolt–Pintér Zsolt: 125 éve alapították a nagybányai művésztelepet. Nagybánya, 2021, 18.o.