72. Tavaszi aukció
Márffy Ödön tájkép
113

Márffy Ödön (1878-1959)

Tájkép híddal (A szekér, Il caro), 1948 körül

Olaj, karton vászonon, 46 x 70 cm
Jelezve jobbra lent: Márffy Ödön
Kikiáltási ár: 3 200 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 6 000 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 5.6.1.7.
– In: Rockenbauer: Márffy. Makláry Artworks Kft., Budapest-Paris, 2006, 363. (Tájkép híddal, Út híddal, Táj lovassal, 1948 körül címen)

KIÁLLÍTVA:
– XXIV. Biennale Internazionale d’Arte di Venezia, 1948, (kat.: 69. Il Caro)
– Márffy Ödön festőművész freskóterveinek kiállítása. XXX. kiállítás, Fővárosi Népművelési Központ, 1949. április 30. – május 15. (Út híddal címmel)

REPRODUKÁLVA:
– Berény Róbert: A hetven éves Márffy Ödön. In: Magyar Művészet 16. évfolyam, 1.sz. (1949), 26. oldal (Tájkép híddal címmel)