72. Tavaszi aukció
Márffy Ödön olasz tó
150

Márffy Ödön (1878-1959)

Halászok, 1957

Olaj, falemez, 49 x 61 cm
Jelezve jobbra lent: Márffy Ödön
Hátoldalon autográf felirat: Tarján Pongrácz doktornak hálával és barátsággal Márffy Ödön 1957 aug.
Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 4 000 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 4.6.2.6.
– In.: Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest-Párizs, 2006, 363.o. kat. 4.6.2.6.

PROVENIENCIA:
– egykor dr. Tarján Pongrác gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
– Márffy Ödön gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1958. május 24. – július 6., kat.: 159.