8. Háború utáni és kortárs művek aukciója
Gyarmathy Tihamér (1915-2005) Test a térben, 1949
110

Gyarmathy Tihamér (1915-2005)

Test a térben, 1949

Olaj, ónlemez, 26 x 38 cm
Jelezve jobbra lent: Gyarmathy 949
Jelezve hátoldalon: 49/23 "Test a térben"
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
Becsérték: 2 500 000 - 3 500 000 Ft

Életműjegyzék-szám: 49/23

– egykor a Körmendi-Csák gyűjteményben

– Gyarmathy Tihamér kiállítása Kállai Ernő emlékére, Műcsarnok, Budapest, 1986. szeptember 25. – november 9.
– Gyarmathy Tihamér életmű kiállítása, Budapest Történeti Múzeum, Fővárosi Képtár Budavári Palota, 1995. március 5. – július 3.

– Dr. Várkonyi György: Gy. T. Festmények, Körmendi Galéria, 2004, 79. oldal