14. Háború utáni és kortárs művek aukciója
Hencze Tamás, informel, tűz, korom
21

Hencze Tamás (1938-2018)

Tűz-kép, 1973

Akril, korom, vászon, 100 x 70 cm
Jelezve jobbra lent: Hencze 73
Jelezve balra lent: Fire-picture
Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
Becsérték: 6 000 000 - 8 000 000 Ft

REPRODUKÁLVA:
In Memoriam Hencze Tamás. Szerk.: Gajda Éva, Kerekes Dóra, Nagy Zsófia, Bodó Galéria, Budapest, 2021. 145. oldal
Hajdu István: Hencze Tamás. Kovács Gábor Művészeti Alapítvány, 2004. 85. oldal

„A Tűz-képek létrehozásának a különössége abban áll, hogy az alkotó lényegében átengedi a művét egy alig uralható őselemnek, a tűznek: ezzel egyesítve a teremtés és a pusztítás aktusát.” (Részlet a tanulmányból)