72. Tavaszi aukció
Márffy Ödön fauvizmus
159

Márffy Ödön (1878-1959)

Vásáron, 1905 körül

Olaj, papírlemez, 40,6 x 54,4 cm
Jelezve balra lent: Márffy
Kikiáltási ár: 5 500 000 Ft
Becsérték: 7 000 000 - 10 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
– Batizfalvy Gizella (Nagyvárad, 1909)

ÉLETMŰKATALÓGUS-SZÁM: 4.1.4.
– In.: Rockenbauer [Zoltán]: Márffy [Ödön], Budapest-Paris, Makláry Artworks Kft. 2006, 171; 348.o. (kat. 4.1.4.)

KIÁLLÍTVA:
– Márffy Ödön és Gulácsy Lajos kiállítása, Budapest, „Uránia” Műkereskedés, 1907. március, kat.: 24. (Vásáron, olajfestmény, 150 Korona)
– „Ifjúság” Fiatal modern magyar festők műveinek kiállítása, Budapest, Könyves Kálmán Szalon, 1907. június 6. – ?, kat.: 67. (Vásáron, 150 Korona)
– Márffy Ödön kiállítása, Nagyvárad, Vármegyeház nagyterme, 1909. április 11-20., kat.: 52. (Vásáron)