75. tavaszi aukció
Mednyánszky László, tájkép, Csorba-tó
188

Vízparti táj

Olaj, vászon, 74 x 104 cm
Jelezve jobbra lent: Mednyánszky
Kikiáltási ár: 10 000 000 Ft
Becsérték: 18 000 000 - 24 000 000 Ft

„Ma gyönyörű világítások és hangulatok voltak egész napon át. Felhők, napsütés folyton váltakozott. Kék, viola, bujazöld és melegzöld váltakozott itt-ott, az erdőnek, hegynek, vagy rétnek egy része meg volt világítva a nap által. Délután nyugat felé voltak szépek a hegyek, felhők és kék és váltakoztak; itt-ott része a hegyeknek hátulról meg volt világítva ragyogóan. A felhők között is világító fehérségek látszottak a sötétebb részek között. Minden igen színes és átlátszó. Ma ismét egy új áram frissítette fel művészi érzéseimet. A nyílt táj, hegyek, völgyek, távlatok és élénk, egészséges színek.”

Mednyánszky László naplója, Polhora, 1900.