74. Téli aukció
Szőnyi István Duna-kanyar
169

Szőnyi István (1894-1960)

Völgyben, 1930-as évek első fele

Olaj, tempera, vászon, 70 x 100 cm
Jelezve jobbra lent: Szőnyi
Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 7 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Szilágyi Sándor gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
¦ Szőnyi István emlékkiállítása. Vigadó Galéria, Budapest, 1984. július 26. – augusztus 26. (kat.sz.n.)

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái II. szerk: Virág Judit-Törő István. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2005. (kat: 104.)

REPRODUKÁLVA:
¦ Szőnyi István. Dunakanyar-Zebegény-Otthon-Család. Szerk: Kieselbach Tamás. Kieselbach Galéria, Budapest, 2023, III./547. oldal