74. Téli aukció
Szőnyi István Zebegény, Duna-part
148

Szőnyi István (1894-1960)

Rálátás a Dunára (Zebegényi kert padon olvasó nővel; Kilátás a Dunára), 1932

Olaj, vászon, 60,5 x 80 cm
Jelezve balra lent: Szőnyi
Kikiáltási ár: 3 600 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 7 000 000 Ft

FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA:
¦ A Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület Első Representatív Duna-kiállítása. Nemzeti Szalon, Budapest, 1933. január, (kat.: 131. Rálátás a Dunára, olajf. 700.-)

REPRODUKÁLVA:
¦ Szőnyi István. Dunakanyar-Zebegény-Otthon-Család. szerk: Kieselbach Tamás. Kieselbach Galéria, Budapest, 2023, III./546. oldal