15. aukció
László Fülöp (1869-1937) Öregasszony rokkával (előtanulmány a Mesemondó című alkotás főalakjához), 1891
42

László Fülöp (1869-1937)

Öregasszony rokkával (előtanulmány a Mesemondó című alkotás főalakjához), 1891

Olaj, vászon, 26x17,5 cm
Jelezve balra lent: László Fülöp 1891 VI.
Kikiáltási ár: 550 000 Ft

A Mesemondó című festmény kiállítva és reprodukálva, 1891-ben, az Országis Magyar Képzőművészeti Társulat téli tárlatán, illetve a Vasárnapi Újság 1891. december 13-i számában, valamint az 1913-as lipcsei Paál László kiállítás katalógusában.