74. Téli aukció
Csók István Züzü
69

Csók István (1865-1961)

Züzü babával (Züzü a bölcsőben; Züzü a gyerekkocsiban), 1910 után

Olaj, fa, 65 x 80 cm
Jelezve balra lent: Csók I B.p.
Kikiáltási ár: 4 400 000 Ft
Becsérték: 6 000 000 - 9 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Dr. Szépes Sándor gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
¦ Csók István Jubileumi kiállítása. Műcsarnok, Budapest, 1955, (kat.: 34.)
¦ Csók István Emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1965, (kat.: 92.)

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Csók István Emlékkiállítás. Déri Múzeum, Debrecen, 1963. október 27. – december 1. (kat.: 32. Reprodukálva a katalógus címlapján)

REPRODUKÁLVA:
¦ Műgyűjtő. A műbarátok és a műkereskedelem lapja, 1974/2., 57.o.

AUKCIONÁLVA:
¦ Bizományi Áruház Vállalat 33. Képaukció, 1974. május, (kat.: 35.)