14. Háború utáni és kortárs művek aukciója
Bak Imre, geometrikus absztrakció, struktúralizmus
42

Bak Imre (1939-2022)

Figura, 1978

Akril, vászon, 109 x 79,5 cm
Jelezve hátoldalon: Bak/78 figura
Kikiáltási ár: 15 000 000 Ft
Becsérték: 20 000 000 - 30 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA:
¦ Bak Imre festőművész kiállítása. Velinszky László Ifjúsági és Úttörőház, Székesfehérvár, 1979. december 8. – 1980. január 27.

„A négyzethálós háttérből kiemelkedő axonometrikusan ábrázolt főmotívum térbeliségét az azonos értékű hideg és meleg vörösszínek használata tovább fokozza, amennyiben a világosabb sárga „előrehozza” az alakot és élesen elválasztja az alaptól, miközben egy alig látható remegést, finom színvibrációt ér el.” (Részlet a tanulmányból)