74. Téli aukció
Mattis Teutsch János expresszionizmus, nemzetközi avantgarde
59

Mattis Teutsch János (1884-1960)

Táj, 1908

Olaj, vászon, 50,5 x 60,5 cm
Jelezve jobbra lent: MT
Jelezve hátoldalon: Mattis Teutsch 1908
Kikiáltási ár: 15 000 000 Ft
Becsérték: 30 000 000 - 40 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor zürichi magángyűjteményben

KIÁLLÍTVA:
¦ Remekművek egy magángyűjteményből. Mattis Teutsch János. Virág Judit Galéria, Budapest, 2021. június 12. – július 30. kat.: 1.
¦ Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2001, kat.sz. F 4.

REPRODUKÁLVA:
¦ Remekművek egy magángyűjteményből. Mattis Teutsch János. Szerk: Szeredi Merse Pál. Virág Judit Galéria, Budapest, 2020, 34. o. (kat: 1.)